Aktuāli

Sāpju kabinets

Neviens cilvēks nevēlas dzīvot ar hroniskām sāpēm - sāpes ierobežo darba spējas, vēlmi priecāties par dzīvi un pat rūpēties par sevi. Daudzi cilvēki, ciešot hroniskas sāpes, izvēlas aiziet no darba, tādējādi radot sev papildus arī finansiālas problēmas. Turklāt ja sāpes netiek remdētas ilgstoši, cilvēki noslēdzas un kļūst depresīvi. Ģimenei, kolēģiem un apkārtējiem viņi šķiet iegrimuši sevī, bet tas tikai palielina vientulību un sociālu izolāciju.

 

Saskaņā ar aptauju, no 20 līdz 50% populācijas cieš no hroniskām sāpēm, gandrīz 60% cilvēku ar hroniskām sāpēm, ārstējoties sāpju klīnikā, atzīmē, ka tas būtiski samazina viņu ciešanas.  Dažas sāpju klīnikas koncentrējas uz vienu ārstēšanas metodi, piemēram, steroīdu injekcijām, lai mazinātu iekaisumu, galvassāpes vai muguras sāpes. Citas klīnikas nodrošina daudzveidīgākas pieejas.

 

Mūsu Slimnīcas Sāpju kabinets var rekomendēt speciālistus no dažādām medicīnas nozarēm, kuri var koordinēt rūpes, lai sasniegtu iespējami labāko rezultātu. Tie varētu būt - algologs, ortopēds, neirologs, radiologs un rehabilitologs.  

 

Galvenie hronisko sāpju veidi:

  • Muguras sāpes – ja muguras sāpes saistītas ar deģeneratīvām pārmaiņām, ko nosaka tipisks audu novecošanas process, var tikt rekomendēta ķirurģiska ārstēšana, medikamentoza terapija vai ārstnieciskās blokādes;
  • Artrītiskās sāpes - locītavu nodilšanas, deformēšanās vai iekaisumu gadījumos, ja drīzumā nav indicēta, vai nav nepieciešama locītavas endoprotezēšana, tad ieteicama ir efektīva sāpju kontrole;
  • Sāpes pēc traumas – kaulu lūzumi, nervu plīsumi, muskuļu sastiepumi vai ilgstošas pēcoperācijas sāpes pat, ja cēlonis šādām sāpēm ir skaidrs, vairumā gadījumu vienīgā reālā palīdzība, ir mazināt sāpes.

 

Ārsts, Sāpju kabineta darbības ietvaros, nozīmēs medikamentus, kas ietver pretsāpju, narkotiskos, nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus (NPL), steroīdus, lai mazinātu iekaisumu, muskuļu relaksantus vai prettrauksmes zāles, lai mazinātu spriedzi, un antidepresantus vai anti-konvulsantus, lai palīdzētu kontrolēt konkrēta veida nervu sāpes. Sāpju  kabinetā veic arī diagnostiski ārstnieciskās blokādes, ultrasonogrāfijas un Rtg kontrolē, un TENS (transkutāna elektriskās nervu stimulācija).

 

Sāpju kabineta speciālisti: Iveta Golubovska un Aleksejs Miščuks

Darba laiks: trešdienās plkst. 16:30 – 20:00

Iepriekšējs pieraksts pa tālr.: 67 399 402

Sāpju kabinetā sniegtie pakalpojumi ir maksas, saskaņā ar Slimnīcas maksas pakalpojumu cenrādi.

Doties soli atpakaļ