Aktuāli

Pasniegtas LĀZA un LMF stipendijas Latvijas jaunajiem ārstiem un studentiem un LĀB augstākais apbalvojums – goda zīme “Cilvēcības laiks”

 

 

 

21.jūnijā Latvijas Ārstu biedrībā norisinājās svinīgs pasākums, atzīmējot Pirmā vispasaules latviešu ārstu kongresa 35 gadu jubileju. Pasākuma laikā tika pasniegtas Latvijas Medicīnas Fonda un Prof. Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijas izciliem jaunajiem ārstiem un medicīnas studentiem, kā arī goda zīme “Cilvēcības laiks”, ko saņēma Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas bijušais direktora vietnieks Haralds Jansons.

 

Pasākuma laikā īpaša uzmanība tika pievērsta prof. Haraldam Jansonam, kurš bija viens no Pirmā vispasaules latviešu ārstu kongresa galvenajiem organizatoriem. Haralds Jansons, Latvijas Traumatoloģijas un ortopēdijas zinātniskās pētniecības institūta bijušais direktora vietnieks, ir ievērojams ar savu ieguldījumu Latvijas un ASV traumatologu ortopēdu sadarbības veicināšanā. Pirmā vispasaules latviešu ārstu kongresa ideja dzima 1987. gada decembrī, kad prof. Bertrams Zariņš un prof. Kristaps Keggi tika uzaicināti uz Padomju Savienības Ortopēdijas un traumatoloģijas konferenci Rīgā. Šis nozīmīgais notikums pavēra ceļu plašākai sadarbībai starp latviešu ārstiem visā pasaulē.

 

Prof. Haraldam Jansonam tika pasniegta Latvijas Ārstu biedrības augstākais apbalvojums - goda zīme "Cilvēcības laiks" par viņa ieguldījumu traumatoloģijas, ortopēdijas un biomehānikas attīstībā Latvijā. Svinīgajā pasākumā viņu sveica arī LĀB prezidente Dr. Ilze Aizsilniece un prof. Jānis Vētra, kurš uzsvēra Jansona lielo ieguldījumu Latvijas medicīnā.

 

Papildus goda zīmei tika pasniegtas arī vairākas stipendijas. Latvijas Medicīnas Fonda Zariņu stipendijas saņēma Dr. Kaspars Šetlers, Dr. Ilze Seržante, Dr. Andra Krūmiņa, Dr. Kristers Āboliņš, Dr. Evelīna Stepiņa, Dr. Reinis Jansons, Dr. Estere Jansone un students Roberts Kārkliņš. Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijas piešķīra Kirillam Kopikam, Afrodītei Jankovskai, Annai Lauvai, Anastasijai Solodjankinai, Kristianam Patrijukam, Arnim Birzem, un veicināšanas stipendijas saņēma Katrīna Terehova un Artūrs Niedrītis.

 

Informācija saņemta no Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) un Latvijas Medicīnas Fonda (LMF).

 

Doties soli atpakaļ