Aktuāli

Veiktas Latvijā pirmās Medial Pivot endoprotēžu operācijas

Medicīnas nozarē tiek nepārtraukti strādāts, lai uzlabotu pacientu apmierinātību pēc saņemtā pakalpojuma. Aptuveni 70% pacientu pēc ceļa locītavas endoprotezēšanas ir apmierināti, taču ir pacienti, kuri ir sensitīvāki pret implantu, tāpēc šiem pacientiem tiek meklēti risinājumi, kā mākslīgo locītavu padarīt pēc iespējas līdzīgāku dabīgajai.

 

Šī gada maijā mūsu slimnīcā tika veiktas divas operācijas pacientiem ar ceļa locītavas osteoartrītu, kuriem tika ievietotas Micro Port Evolution totālas ceļa endoprotēzes ar Medial Pivot principu. Šis princips līdzinās ceļa locītavas dabiskajai anatomijai un biomehānikai - ceļa locītavas mediālā puse (iekšējā) ir stabila, taču laterālā jeb ārējā puse pieļauj kustīgumu 15 grādu robežās. Šo implantu pielietojumā ir vairāk nekā 20 gadu pieredze pasaulē, ar 17 gadu dzīvildzi 98,8% gadījumos.

 

Mūsu slimnīcā operācijas veica ārsti traumatologi, ortopēdi - Matīss Zolmanis, Igors Ļu un viesārsts traumatologs, ortopēds PhD Dr. Aurimas Širka no Kauņas universitātes slimnīcas (Lietuva), asistēja rezidents Renārs Čeredničenko, ārsta palīgs Helmuts Broša, operāciju māsa Aija Avotiņa, ārsts anesteziologs, reanimatologs Iveta Golubovska un anestēziste Ligita Šulte.

 

Abi pacienti pēcoperācijas periodā jutās atbilstoši agrīnajam pēcoperācijas periodam, pārvietojās ar kruķiem un tika izrakstīti no stacionāra attiecīgi otrajā un ceturtajā pēcoperācijas dienā.

 

Rūpējoties par pacientu apmierinātību un augošajām prasībām, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā tiek domāts, lai nākotnē šādu ārstēšanas veidu varētu piedāvāt arī citiem Latvijas iedzīvotājiem.

 

Doties soli atpakaļ