Aktuāli

Gleznas Ambulatorā nodaļā

Edmunds Lūcis (1959-2017) beidzis Latvijas Mākslas  akadēmijas glezniecības nodaļu,  Mākslinieku savienības biedrs,  dibinājis  mākslinieku apvienību “Octopus” (astoņkājis) un studiju “Regulārs sakars”, nodarbojies ar gleznu un grafiku kolekcionēšanu. Māksliniekam  liela starptautisko izstāžu  pieredze  un atpazīstamība,  bijis kurators dažādu valstu mākslinieku laikmetīgās mākslas kopizstādēm, izstādījies  Francijā, Itālijā, Vācijā, Šveicē, Ķīnā, Krievijā, Somijā un citās valstīs. 2007.g. piedalījies Grafikas triennālē Sanpēterburgā, 2013.g.  55.Venēcijas biennālē, 2015.g. 6. Pekinas mākslas biennālē.

 

Agrīnajā daiļrades posmā mākslinieks izkopa atmosfēriski precīzu plenēra glezniecības veidu, vēlāk gleznojot eksperimentējis ar dažādiem materiāliem, pievērsies laikmetīgajai mākslai, radījis instalācijas, videodarbus, perfomances. Izstādē eksponēti darbi no dažādiem daiļrades periodiem.

 

Justīne Lūce (1987)  pēc JRRMVs pabeigšanas studēja LMA glezniecības nodaļā, tad turpināja studijas Venēcijas Mākslas akadēmijā (Accademia di Belle Arti di Venezia), paralēli studijām strādāja akadēmijas Grafikas nodaļā par profesora Jacopo Abisa sietspiedes un grafikas asistenti, kā arī Venēcijas Mākslas un Arhitektūras Biennālē (La Biennale di Venezia). Šobrīd māksliniece dzīvo un strādā Latvijā, aktīvi piedalās dažādos starptautiskos mākslas projektos un izstādēs, nodarbojas ar izstāžu organizēšanu,  vada glezniecības studiju “Regulārs sakars” lieliem un maziem, kopā ar māsu Dr. biol. Ilutu Dauškani vada biedrību Ota Dabā. Izstādē eksponēti darbi, kas tapuši Venēcijā.

 

Dace Lūce (1965) pēc mācībām Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā turpināja mācības Liepājas Pedagoģijas augstskolā. Strādā animācijā (animatore filmās “Kirikou”,  “Les Triplettes de Belleville”, “Saule brauca debesīs” un citās), restaurācijā (piem., Rīgas Doma baznīcā, Rīgas pilī, Jaunauces muižā ). Strādā ar bērniem un pieaugušajiem mākslas un animācijas projektos (VKKF un pašvaldības atbalstīti projekti Ērmaņu muižā, Ziemeru muižā, u.c.) . Piedalās Ota Dabā  pasākumu vadīšanā.

 

Pateicamies par iespēju izvietot gleznas mūsu slimnīcā!

 

Doties soli atpakaļ