Aktuāli

Par medicīnas darbinieku vakcinēšanu

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka pakāpeniski tiek uzsākta ne tikai slimnīcu, bet arī citās ārstniecības iestādēs strādājošo ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu un citu darbinieku vakcinācija. Tiek uzsākta gaidīšanas rindu veidošana noteiktās vakcinācijas iestādēs un pēctecīgi plānots nepieciešamo vakcīnu skaits konkrētā ārstniecības iestādē.

 

NVD sadarbībā ar Slimības profilakses un kontroles centru (SPKC) un Zāļu valsts aģentūru (ZVA) izveidojis karti* ar Covid-19 vakcinācijas kabinetu adresēm un kontaktinformāciju, kurās tiek vakcinētas ārstniecības personas, ārstniecības atbalsta personas un darbinieki: https://bit.ly/3scBKNE

 

Vakcinācijas kabinetu kontaktinformācija var tikt izmantota, lai pieteiktu ārstniecības iestādēs strādājošās ārstniecības personas un ārstniecības atbalsta personas vakcinācijas gaidīšanas rindā vai, lai veiktu pierakstu. Lai atvieglotu vakcinācijas iestāžu, kas veiks citu prioritāro grupu vakcināciju, darbu, aicinām ārstniecības iestādes vakcinācijai pieteikt savu darbinieku kolektīvu, nevis individuāli.

 

Ārstniecības iestādes savās mājaslapās publicējušas mediķiem viegli pieejamu informācija par vakcinācijas kārtību (t.sk. kam ir jābūt sagatavotam un jāņem līdzi uz vakcināciju) un pieteikšanās iespējām.

 

Dotajā mirklī visvairāk vakcīnu pret Covid-19 pieejamas:

 

Plašāka informācija par ārstniecības iestādēs strādājošo ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu vakcinācija pret Covid-19 pieejama NVD mājaslapas sadaļā “Profesionāļiem” – “Covid-19” – “Vakcinācija pret Covid-19”: https://www.vmnvd.gov.lv/lv/vakcinacija-medikiem.

 

Informācija par vakcīnu izstrādi un apstiprināšanu pieejama ZVA mājaslapā: https://www.zva.gov.lv/lv/covid-19-zinas.

 

Informācija par vakcīnām un vakcinācijas procesu pieejama SPKC mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/vakcinas-pret-covid-19

*Karte tiks regulāri atjaunota ar aktuālajiem vakcinācijas kabinetiem.

 

Avots: Nacionālais veselības dienests

Doties soli atpakaļ