Aktuāli

Ieteikumi dzīvesveida uzlabošanai

Pacientiem ar ceļu un gūžu locītavu osteoartrītu bieži novēro lieko svaru vai pat aptaukošanos, kas nereti ir viens no sāpju veicinošiem un pastiprinošiem faktoriem. Apakšējo ekstremitāšu locītavu osteoartrīta ārstēšanas galvenie uzdevumi ir liekā svara samazināšana, locītavu aptverošās muskulatūras nostiprināšana un kustību apjoma uzlabošana. Pacienti baidās vingrot sāpju dēļ, jo uzskata, ka vingrošana vēl vairāk kaitēs locītavām.
 

Mūsu slimnīcas ārsts Dr. med. Sergejs Zadorožnijs kopā ar Diabēta aprūpes māsu apvienības prezidenti, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas endokrinoloģijas nodaļas virsmāsu Līgu Arenti, Paula Stradiņa KUS dietoloģi, asociēto profesori Lailu Meiju un pacientu biedrību “ParSirdi.lv”  izstrādāja informatīvo materiālu par veselīgu uzturu un fiziskajām aktivitātēm.
 

Šī materiāla mērķis ir informēt pacientus ar lieko svaru (un ne tikai) par veselīgu uzturu un vingrošanas pozitīvo ietekmi uz locītavu veselību, diabēta rašanās aizkavēšanu un sirds slimību profilaksi, kā arī izglītot par to, kā vingrot pareizi un no kādas slodzes būtu jāizvairās.

 

 

Doties soli atpakaļ