Struktūrvienības

Anestezioloģijas un reanimācijas nodaļa


Anestezioloģijas un reanimācijas nodaļas darbs ir cieši saistīts ar klīnisko nodaļu darbu, jo šī nodaļa ne tikai nodrošina pacientiem anestēziju operāciju laikā, taču arī piedalās pirmsoperācijas sagatavošanas un pēcoperācijas ārstēšanas procesos.

 

Anestēzija (no grieķu – anaisthesia – nejutība) ir viens no cilvēces lielākajiem brīnumiem, pateicoties kurai operācijas norit bez sāpēm.   Tomēr mūsdienu anestēzija ir ne tikai  nejūtīguma nodrošināšana, bet arī intensīvs ārstēšanas process, kurā tiek novērotas un uzturētas dzīvībai svarīgas organisma funkcijas un tiek novērsti vai mazināti operācijas izraisītie traucējumi organismā. Tikai pateicoties anestēzijai, iespējamas ļoti plaša apjoma, ilgstošas un sarežģītas operācijas.

 

Ar ārstu anesteziologu pacients satiekas jau pirms operācijas, kad tiek novērtēts pacienta veselības stāvoklis, iztaujājot par slimībām, paradumiem un izvērtējot izmeklējumu rādītājus. Anesteziologs piemēro paredzamajai operācijai un tieši pacientam atbilstošāko un drošāko anestēzijas veidu.

 

Intensīvās terapijas (reanimācijas) nodaļa ir vieta, kur ārstējas pacienti, kuru veselības stāvoklis ir ļoti smags vai prasa pastāvīgu novērošanu. Vissmagākajos gadījumos pat dzīvībai svarīgākās funkcijas – piemēram, elpošana, asinsspiediens, barošana tiek nodrošināti mākslīgi ar medikamentu vai sarežģītas aparatūras palīdzību, un pacienta dzīvība, vistiešākajā veidā, atkarīga no mediķu  profesionalitātes. Nepieciešamības gadījumā ārstēšanas procesā tiek piesaistīti speciālisti no dažādām citām medicīnas jomām.

Pacientu apmeklēšana šajā nodaļā ir ierobežota, lai mazinātu infekcijas risku un neapgrūtinātu personāla pieeju pacientiem – tā atļauta tikai pašiem tuvākajiem pacienta cilvēkiem un tikai apmeklējumam paredzētos laikos.

 

Pacientu apmeklējumu laiks:

darbadienās:  17:00 - 20:00

brīvdienās:  12:00 - 20:00

 

 

 

Anestezioloģijas un reanimācijas nodaļa atrodas: Duntes ielā 20

Doties soli atpakaļ