Struktūrvienības

Traumatoloģijas centrs (4. nodaļa)


Traumatoloģijas centrs (4. nodaļa) tika izveidota 2007. gadā, sākotnēji kā nodaļa ar paaugstināta servisa palātām, taču 2009. gadā tā tika pārveidota par nodaļu locītavu un kaulu infekciju ārstēšanai. Nodaļas palātas ir ar atsevišķi izbūvētiem sanitārajiem mezgliem, kas nepieciešamības gadījumā ļauj izveidot palātas – izolatorus.

 

Šobrīd nodaļā strādā 4 ārsti traumatologi, ortopēdi un ārsts infektologs. Atsevišķos gadījumos kā ārstējošie ārsti tiek piesaistīti arī speciālisti no citām Slimnīcas nodaļām.

 

Nodaļā tiek ārstēti pacienti ar locītavu un kaulu infekcijām un ar infekciozām komplikācijām pēc traumatoloģiskām operācijām. Gada laikā nodaļā ārstējas aptuveni 350 pacientu un tiek veiktas aptuveni 850 operācijas.

 

Nodaļas ārsti regulāri savas iemaņas papildina ārzemju kongresos un kursos, kā arī uzstājās ar referātiem un ziņojumiem vietējās un ārzemju konferencēs. Nodaļas darbā tiek izmantotas progresīvas tehnoloģijas, kā piemēram, VAC (Vacum Assisted Closure) pārsēju sistēmas. Nodaļas pacientu ķirurģiskā ārstēšana tiek nodrošināta ar gandrīz visām nepieciešamām ķirurģijas tehnikām atkarībā no patoloģijas, ieskaitot Iļizarova ārējās fiksācijas aparātus kaulu defektu rekonstrukcijai, mīksto audu rekonstrukciju ar audu lēveriem.

 

Traumatoloģijas centrā tiek veikta sekojošu patoloģiju ārstēšana:

  • locītavu strutaini iekaisumi
  • pēdu infekcijas, t.sk., diabēta pēda
  • osteomielīts
  • ar traumatoloģiskiem un ortopēdiskiem implantiem saistītas infekcijas
  • dažādas traumu vai operāciju radītas infekciozas komplikācijas.

 

Nodaļas ārsti konsultē arī Slimnīcas Ambulatorajā nodaļā. Neatliekamu stāvokļu gadījumā pacienti var tikt stacionēti griežoties Traumpunktā - uzņemšanas nodaļā. 

 

Traumatoloģijas centrs (4. nodaļa) atrodas: Duntes ielā 20, k-2

Doties soli atpakaļ