Aktuāli

Izstāde “Latvija - Esslingena”

 

 

No 16. oktobra līdz pat decembra beigām mūsu slimnīcas Ambulatorās nodaļas telpās apskatāma mākslinieku Inas Intas Liniņas-Ozoliņas un Imanta Ozoliņa darbu izstāde “Latvija - Esslingena”.

 

Šī gada 18. jūnijā Dienvidvācijas pilsētā Esslingenā atzīmēja tās 70. gadadienu, kopš trimdas latviešu pirmajiem dziesmu svētkiem bēgļu nometnē 1947. gadā. Šajā pasākumā piedalījās arī grafiķis Imants Ozoliņš un fotogrāfe Ina Inta Liniņa-Ozoliņa ar grafikām un fotogrāfijām par to, kādu viņi redz Latviju un Esslingeni šodien.

 

Esslingena šodien ir jauka, mājīga pilsēta 12 km attālumā no Bādenes-Virtenbergas federālās zemes galvaspilsētas Štutgartes. Vecpilsēta fascinē ar pildiņrežgu mājām, baznīcām, tirgus laukumu, kurā katru trešdienu un sestdienu ir tirgus dienas. Tirdziņā var iegādāties vietējos produktus, ziedus un rokdarbus. Tomēr spilgtā atmiņā ir 2. Pasaules kara beigas 1945., kad  latvieši devās bēgļu gaitās. Ceļš aizveda uz bēgļu nometnēm visā plašajā pasaulē, viena no tām atradās nelielā Dienvidvācijas pilsētiņā Esslingenē.

 

Māksliniece Ina Inta Liniņa-Ozoliņa par Latviju saka šādus vārdus: “Latvija ir zaļa, videi draudzīga un mierīga zeme, bez lielām dabas katastrofām un skaistām dabas ainavām un sakoptām mazpilsētām. Un neskatoties uz daudzām nebūšanām un neizdarībām, tā ir mūsu Dzimtene, vienīgā vieta uz pasaules, kurā ir māju sajūta.”

 

Doties soli atpakaļ