Aktuāli

Uzsākta plaukstas kaulu rekonstrukcija ar apasiņotu transplantātu

Cilvēka plaukstu veido 26 kauli un viens no svarīgākajiem plaukstas pamatnes kauliem ir laivveida kauls. Šim kaulam ir būtiska nozīme, jo tas nodrošina kustības un stabilitātes funkciju plaukstas locītavā. Diemžēl tas ir arī viens no visbiežāk traumētajiem plaukstas kauliem.

 

Laivveida kaula lūzuma nepareizas ārstēšanas rezultātā var attīstīties ilgstošas sāpes un deformācija plaukstas locītavā, kā rezultātā var iestāties pat pilnīgs darba spēju zudums.

 

Šī kaula  lūzuma nesadzīšanas gadījumā, starp kaulu fragmentiem veidojas viltus locītava (pseidartroze) un attīstās plaukstas locītavas deformācija. Lai pilnībā atjaunotu bojātā kaula masu un apasiņošanu nepieciešams izmantot kaulu fragmentu no citām ķermeņa daļām (iegurnis, roka vai kāja). Izteiktas deformācijas gadījumā, ķirurģiskas operācijas laikā tiek ņemts kaula fragments no kājas slodzi nenesošās virsmas un ievietots defekta vietā - rokā, sašujot asinsvadus, kas piegādā barības vielas kaulaudiem.

 

Kopš š.g. jūlija mūsu slimnīcā ir notikušas divas šāda veida operācijas. Operācijas veiksmīgai norisei būtisks ir komandas darbs. Iepriekš minētā operācija tika veikta ārstes traumatologa, ortopēda I.Breides vadībā, piedaloties ārstu traumatologu, ortopēdu komandai - M.Malzubris, K.Krastiņš, M.Jēgers, rezidentiem - L.Raga, T.Arcimovičs un operāciju māsām - I.Reitere, S.Jukša.

 

Pacientiem rekomendējam savlaicīgi griezties pie ārsta traumatologa, ortopēda, lai savlaicīgi novērstu neatgriezeniskas sekas balsta un kustību aparātam.

 

Doties soli atpakaļ