Aktuāli

Vjačeslava Aprupa gleznas Ambulatorā nodaļā

Gluži nemanot apritējis gads, kopš ambulatorais darbs notiek jaunās, plašās un gaišās Ambulatorās nodaļas telpās. Šī gada jūlijā ar prieku esam izstādījuši ārsta un mākslinieka Vjačeslava Aprupa gleznas.

 

Pēc profesijas Vjačeslavs Aprups ir ķirurgs, kurš strādā Krāslavas slimnīcā jau 31 gadu, taču pirms pieciem gadiem nejauši ir pievērsies arī glezniecībai. Šo neparasto mākslas veidu Vjačeslavs ir apguvis pašmācības ceļā. Gadu gaitā ir pakāpeniski uzlabojusies glezniecības tehnika. Pamatā glezno impresionisma stilā. Savos darbos ataino kluso dabu, ainavas un mēģina izlauzties sarežģītajā portreta žanrā. Vjačeslavs uzksata, ka katram cilvēkam ir talanta dzirksts, tikai jāprot to atklāt. Ir nepieciešama uzdrīkstēšanās kaut ko mainīt savā dzīvē. Pēc savas pieredzes viņš var teikt, ka māklsa palīdz atklāt un izbaudīt dabas mūžīgi nemainīgo skaistumu, kā arī palīdz atbrīvoties no stresa pēc grūta ķirurģiska darba.

 

Vjačeslavs Aprups ir piedalīgies vairākās izstādēs, kā arī bijušas personālizstādes Krāslavā, Dagdā, Daugavpilī, Rīgā, Aksnītē un Jēkabpilī.

 

Perspektīvā Ambulatorā nodaļā tiek plānots izstādīt arī citu Latvijas mākslinieku darbus.

 

Doties soli atpakaļ