Aktuāli

Apmācības Vācijā

Mūsu slimnīcas ārsts traumatologs, ortopēds Lauris Repša ir atgriezies no 2 mēnešus ilgām apmācībām Vācijā. Lauris apmācības realizēja ar godam nopelnītās Eiropas muskuloskeletālās onkoloģijas savienības stipendijas palīdzību, kuras iegūšanai viņš startēja plaša mēroga konkursā.

 

Apmācības notika Charite klīnikā Berlīnē un Universitātes klīnikā Magdeburgā. Charite klīnika ir viena no lielākajām universitātes slimnīcām Eiropā, kas ir pazīstama ar vadošajām diagnostikas un ārstēšanas iespējām pasaulē, pacienti no daudzām Eiropas valstīm, tai skaitā no Latvijas, tiek sūtīti uz šo slimnīcu ārstēties. Gadā klīnikā tiek ārstēti aptuveni 136 000 stacionāri pacienti.

 

Lauris Repša stažējās pie. Dr. Ingo Melchera - Vācijas autoritātes onkoloģiskajā ķirurģijā un Prof. Lohmana - starptautiski atzīts speciālists ortopēdijā. Par darbu slimnīcās Lauris stāsta: „Darba dienas ilga aptuveni 12-14 stundas, tika rūpīgi analizēta katra pacienta saslimšana, nepieciešamā ārstēšana  un rehabilitācija, kas vēlāk arī tika realizēta. Bieži vien pacienta saslimšanu ārstēšana tika sadalīta vairākos etapos, taču kopumā, salīdzinot Latvijas un Vācijas medicīnisko aprūpi, grandioza atšķirība netika novērota. Atšķirības vairāk bija jomās, kas tieši saistītas ar izmaksām - tehnoloģijas, izmeklējumi u.tml., turpretī no ārstu zināšanām un prasmēm atkarīgā ārstēšana Latvijā noteikti nav zemākā līmenī, nekā Vācijas vadošajās klīnikās."

 

Apmācību laikā Lauris papildinājis zināšanas un prasmes kaulu un mīksto audu onkoloģisko slimību ārstēšanā, kaulu un locītavu infekciju ārstēšanā, ortopēdijā un traumatoloģijā.  Iegūtās daudzpusīgās zināšanas ārsts Lauris Repša jau šobrīd izmanto Latvijas pacientu ārstēšanā!

 

Doties soli atpakaļ