Aktuāli

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā veikta Latvijā unikāla operācija

Pacientei ar iegurņa kaulu ļaundabīgu audzēju, tika veikta plaša audzēja rezekcija un gūžas locītavas rekonstrukcija.

Agrāk Latvijā šādiem pacientiem radikāla ķirurģiska ārstēšana tika atteikta, jo nebija iespēju atjaunot kājas funkcionalitāti pēc veiktas audzēja rezekcijas, vai arī operācijas bija izteikti kropļojošas, turklāt ar smagu funkcionālu nespēju un sekojošu invaliditāti, tādējādi pacientiem ar šādu saslimšanu ārstēšana tika rekomendēta ārvalstu klīnikās.

 

18. februārī, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā tika veikta Latvijā pirmā šāda tipa operācija - plaša iegurņa kaulu audzēja rezekcija un gūžas locītavas rekonstrukcija ar sintētiskiem materiāliem, kas, neskatoties uz plašo mīksto audu un kaulu defektu, ļāva rekonstruēt gūžas locītavas iedobumu (lat. - acetabulum), saglabājot kājas atbalsta spēju un funkcionalitāti. Operācija tika realizēta kombinējot zināšanas un pieredzi kaulu un mīksto audu onkoloģisko saslimšanu ārstēšanā un endoprotezēšanā, un jaunākos sasniegumus kaulu rekonstrukcijā, izmantojot trabekulārā metāla augmentus (metāla implanti,  ar kuru palīdzību tiek atjaunotas kaulu iztrūkstošās daļas).

 

Operāciju veica ārsti traumatologi, ortopēdi Normunds Pavlovs un Lauris Repša, anesteziologu brigāde ārsta anesteziologa, reanimatologa Alekseja Miščuka vadībā un operāciju māsa Aija Avotiņa.

Doties soli atpakaļ