Aktuāli

Slimnīcas viesu statusā - skolēni

14.janvārī vairāk kā 40 Valmieras Valsts ģimnāzijas un Rūjienas vidusskolas skolēni devās kārtējā Jauno biologu un mediķu skolas izbraukuma nodarbībā uz Rīgu. 

Šajā reizē galamērķis bija LU Medicīnas fakultāte. Līdz šim veiksmīga sadarbība ir izveidojusies ar Rīgas Stradiņa Universitāti un Vidzemes slimnīcu, tagad skola cer uz vēl vienu sadarbības partneri, jo skolēniem ir interese arī par studijām LU Medicīnas fakultātē. 

Pirmajā tikšanās reizē skolēnus uzrunāja fakultātes dekāne Ingrīda Rumba - Rozenfelde. Dekāne deva ieskatu LU Medicīnas fakultātes vēsturē (pirmo reizi tā izveidota 1919.gada 28.septembrī, vēlāk likvidēta, atkal atjaunota 1998.gada 4.septembrī), informēja par studiju programmām un iespējām. Tāpat skolēni tikās arī Farmācijas programmas direktori, LU Jauno mediķu skolas vadītāju un studentiem.

Pēc tam skolēniem bija iespēja apmeklēt Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcu. Šīs slimnīcas apmeklējums paliks atmiņās uz ilgāku laiku, jo slimnīcā skolēnus sagaidīja profesors.K.Kalnbērzs, kas ar aizrautību stāstīja par slimnīcas vēsturisko attīstību, par traumatoloģijas un ortopēdijas attīstību Latvijā, demonstrēja endoprotezēšanas veiksmīgākos sasniegumus Latvijā. Noskatījāmies video, kurā uzņemta gūžas locītavas operācija. 

Slimnīcas galvenās māsas Ilzes Nepartes, mugurkaula un ķirurģijas centra virsmāsas Evijas Bakšas - Zvejas un profesora Kalnbērza vadībā skolēni apskatīja intensīvās terapijas nodaļu, uzņemšanas nodaļu, pēcoperāciju un rehabilitācijas nodaļas, vēroja medicīnas personāla darba dienas specifiku, iepazinās ar noteikumiem un darbības mehānismiem medicīnas instrumentu sterilizācijas nodaļā.

Bet noslēgumā skolēniem bija unikāla iespēja pašiem vērot gūžas locītavas endoprotezēšanas operāciju. Emocijas neaprakstāmas, un skolēniem lieliska iespēja, redzot tik dažādo un daudzveidīgo medicīnas personālu ikdienas darbībā, kas virzīts, lai palīdzētu cilvēkiem, padomāt un izvērtēt savas nākotnes izvēli. 

 

Autors: Jauno biologu un mediķu skolas vadītāja Indra Vēvere

Pārpublicēts: http://valmiera.pilseta24.lv/zinas/55/340273

Doties soli atpakaļ