Aktuāli

Ārstu vizīte Vredena Krievijas zinātniski pētniecības traumatoloģijas un ortopēdijas institūtā

Šonedēļ mūsu ārsti – Pētniecības un endoprotēžu reģistra vadītājs Sergejs Zadorožnijs un Mugurkaula un locītavu ķirurģijas centra vadītājs Jānis Ābols – pieredzes apmaiņā 2 dienu vizītē viesojās Vredena Krievijas zinātniski pētniecības traumatoloģijas un ortopēdijas institūtā (РНИИТО имени Р.Р.Вредена). Visaugstākajā līmenī ārstus uzņēma Vredena institūta administrācija – institūta direktors, profesors Tihilovs (Тихилов Р.М.), viņa vietnieks zinātnes un apmācības jautājumos profesors Kočišs (Кочиш А.Ю.) un zinātniskais sekretārs, profesors Šubņakovs (Шубняков И.И.).

 

Ārstiem bija iespēja iepazīties ar institūta klīnisko, zinātniski pētniecisko un apmācības procesu, kā arī bija iespēja apmeklēt klīniskās un zinātniskās nodaļas, laboratorijas, operāciju blokus, piedaloties unikālajās operācijās un nodaļas apgaitās profesoru vadībā. Viņus iepazīstināja ar pēdējiem institūta izgudrojumiem un pētāmajām biomedicīnas izstrādēm, tai skaitā ar endoprotēžu reģistru.

 

Vizītes noslēgumā Vredena institūta administrācija pauda vēlmi slēgt sadarbības līgumu ar mūsu slimnīcu pētniecības un apmācības jomās.

 

S.Zadorožnijs par notikušo vizīti: „Bijām patīkami pārsteigti par to, cik sirsnīgi mūs uzņēma  krievu kolēģi. Abām iestādēm jau vēsturiski ir daudz kopīga – gan darba organizācijā, gan pieejā ārstēšanas un apmācības procesiem. Ļoti ceru, ka mums izveidosies veiksmīga turpmākā sadarbība, kas sniegs ražīgus augļus zinātnē pasaules mērogā!”

Doties soli atpakaļ