Aktuāli

Locītavu endoprotezēšana

Primāri gūžas vai ceļa saslimšanas cenšas ārstēt konservatīvi, taču ja šķiet, ka konservatīvā ārstēšana vairs nav efektīva, jāpiesakās uz konsultāciju Slimnīcas Ambulatorajā nodaļā pie ārsta traumatologa, ortopēda, kas specializējies endoprotezēšanā.

 

Ja ārsts uzskatīs, ka ir nepieciešams veikt endoprotezēšanas operāciju, viņš Jūs reģistrēs rindā uz valsts apmaksātu endoprotezēšanas operāciju. Valsts apmaksā tikai cementējamās endoprotēzes. Ja Jūs nevēlaties gaidīt, ir iespēja paātrināt rindu, apmaksājot 50% no valsts piešķirtā finansējuma. Medicīnisko indikāciju gadījumā ārsts traumatologs, ortopēds Jūs nosūtīs uz konsīliju steidzamai endoprotezēšanai.

 

Vienmēr pastāv iespēja pieteikties operācijai ārpus valsts rindas, t.i. par pilnu samaksu.

 

Pienākot valsts rindai, Jums tiks nosūtīta vēstule, ar ko Jums jāvēršas pie sava traumatologa, ortopēda, lai saskaņotu operācijas datumu.

 

2 - 4 nedēļas pirms operācijas (iepriekš pierakstoties) ir jāierodas Pirmsoperāciju izmeklēšanas nodaļā. Nākot uz Pirmsoperāciju izmeklēšanas nodaļu, līdzi jābūt:

 

  • 2 nosūtījumiem no ģimenes ārsta (uz operāciju un uz pirmsoperācijas izmeklēšanu)
  • sterilam trauciņam ar rīta urīnu
  • ehokardiogrammai ( > 60 g.v. pacientiem ar sirds slimībām)
  • plaušu rentgenam ar aprakstu
  • mugurkaula jostas daļas rentgenam ar aprakstu
  • medikamentiem, ko lieto ikdienā
  • izrakstiem no slimnīcām un ārstiem
  • ginekologa (sievietēm) vai urologa (vīriešiem) konsultanta slēdzienam
  • stomatologa slēdzienam

 

Šajā nodaļā Jūs pavadīsit visu darba dienu no plkst. 8 līdz 16. - Jums veiks urīna analīzi (līdzi jāatnes sterīli savākta rīta urīna vidējā porcija) un no paša rīta ņems asins analīzi no vēnas (tukšā dūšā), taisīs elektrokardiogrammu. Pēc tam Jūs nosūtīs uz rentgenu, pēc kura Jums būs iespēja pabrokastot. Atgriežoties nodaļā, Jūs izmeklēs speciāli apmācīts ārsta palīgs un anesteziologs, kurš Jums piemēros anestēzijas veidu, kas vienmēr atkarīgs no operācijas apjoma, Jūsu veselības stāvokļa un Jūsu personīgām vēlmēm. Pēc nepieciešamības, anesteziologs pieaicina terapeitu un neirologu. Rezultātā Jūs saņemsit izmeklējumu izdruku ar rekomendācijām, kādas Jums ir jāievēro pirms operācijas. Dažkārt pēc papildus izmeklējumiem un/vai medikamentu maiņas Jums jāatkārto vizīte šajā nodaļā.

 

Uz operāciju Slimnīcā jāstājas dienu iepriekš (ja nav noteikts citādi), līdzi ņemot: Jūsu identifikacijas dokumentu un nosūtījumu no ģimenes ārsta vai čeku par apmaksātu operāciju (maksas endoprotezēšanas gadījumā). Ja Jūs apmaksājāt pusi no valsts piešķirtā finansējuma, jābūt arī maksājuma čekam. Neaizmirstiet paņemt Pacienta pirmsoperācijas sagatavošanas pārskatu un kruķus. Kruķi Jums būs vajadzīgi, mācoties staigāt pēc gūžas vai ceļa locītavas endoprotezēšanas.

 

Operācijas zālē Jūs vēlreiz ar anesteziologu pārrunājiet anestēzijas veidu. Uzreiz pēc operācijas Jūs aizvedīs uz pēcoperācijas palātu, kur Jūs nepārtraukti uzraudzīs māsas, līdz pat nākamās dienas rītam. Pretsāpju medikamenti, antikoagulanti (asins šķidrinātāji trombožu profilaksei pēc operācijas) un antibiotikas infekciju profilaksei Jums nodrošinās visu laiku, ko Jūs pavadīsit Slimnīcā.

Doties soli atpakaļ