Aktuāli

Veikta sarežģīta, onkoloģiska operācija

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā ir veikta sarežģīta operācija, kuras laikā pacientam no kājas tika izņemts audzējs. Tā kā audzējs bija skāris arī kaulu un nervus, tika veikta plaša audzēja izņemšana, kopā ar ceļa locītavu, kauliem, nerviem un muskuļiem. Locītava un kauls tika aizvietoti ar speciāli šim pacientam izgatavotu endoprotēzi, kā arī tika veikta mīksto audu rekonstrukcija ar mīksto audu lēveri no otras kājas.

 

Operācija bija tehniski ļoti sarežģīta un ilga 8 stundas, to veica 10 cilvēku komanda.Šīs operācijas un ārstēšanas rezultātā, pacientam ir izdevies saglabāt atbalsta spējīgu kāju, kas citā gadījumā būtu jānoņem. Šāda kājas rekonstrukcija, ko veica mūsu slimnīcas speciālisti, ir unikāla ne tikai Latvijai, bet arī Rietumeiropas lielajām klīnikām.

 

Pēc pāris nedēļām tiks veikta vēl viena operācija, kuras laikā pacientam novērsīs pēdas kustības traucējumus.

 

Operāciju veica ārsti traumatologi, ortopēdi L. Repša un M. Malzubris, ārste anestezioloģe reanimatoloģe I.Čerņavska, anestēzijas māsa L. Priedīte un operāciju māsas A. Avotiņa un V. Alksne. Sarežģītu onkoloģisko gadījumu ārstēšana ir komplicēts process un tam ir nepieciešama daudzu speciālistu līdzdalība. Sarkomu pacientu ārstēšanas kvalitātes uzlabošanai ir izveidots speciāls konsīlijs, kurā piedalās Latvijas vadošie speciālisti. Pirms plānotās operācijas audzējam tika veikta apstarošana Latvijas Onkoloģijas centrā.

 

Agrāk šādiem pacientiem, kam ir paredzēta kaula aizvietošana ar metāla implantu, apstarošanas Latvijā netika veiktas. Pateicoties multidisciplināras komandas darbam, mūsu slimnīcai ir iespēja nodrošināt arvien labāku palīdzību onkoloģiskiem pacientiem.

 

Paldies mūsu ārstiem un māsām par sasniegto, novēlam veselību pacientam, kā arī pateicamies par sadarbību Latvijas Onkoloģijas centram.

 

Doties soli atpakaļ