Aktuāli

Māsu diena

Labs vārds pie laba darba vada.
Labs darbs ir labam vārdam rada;
Un cilvēks labs, kas labu dara,
Ir saules stars no Dieva gara.
                        /Dz. Rinkule-Zemzare/

 

 

 

Katru gadu 12.maijā, pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā Māsu diena - tā ir diena,  kad  ir dzimusi  viena no spilgtākajām 19. gadsimta personībām medicīnā  - Florensa Naitingeila, profesijas Māsa, pamatlicēja!

 

Mēs - Māsas, visā plašajā pasaulē šajā dienā svinam savus profesionālos svētkus! Jo tie patiesi ir svētki, cēlākai no visām profesijām, augstākai no mākslām un patiesākai no mīlestības izteiksmēm!

 

Florensa Nanitngela radīja sabiedrības izpratni, cik nozīmīgu ieguldījumu veselības aprūpē sniedz māsas. Īstenojot Florensas Nanitngelas vīzijas, vērtības un uzskatus, māsas turpina gādāt par cilvēku veselību, dod savu profesionālo ieguldījumu cilvēku veselības saglabāšanā, uzturēšanā un veicināšanā.

 

Šajā dienā vēlos uzsvērt dažas no svarīgām definīcijām, kas raksturo Māsu neaizstājamo vajadzību un profesionālo darbību:

 

Māsas profesija ir dvēseles aicinājums, tā ir māksla mīlēt cilvēku un īpaša spēja atbalstīt, un dziedēt ikvienu, kas uz to gaida.

 

Māsa palīdz indivīdam, ģimenei un sabiedrībai novērst slimības cēloņus, uzturēt un atgūt veselību, atvieglot ciešanas un veikt darbus arī ekstremālās situācijās.

 

Latvijā, Māsas profesija ir vērtējama, kā speciāliste ar labu izglītību, zināšanām, prasmēm un spējām, kura nodrošina indivīda, ģimenes un sabiedrības veselības aprūpi.

 

Latvijas Māsas ir veselības aprūpes SIRDS un DVĒSELE, un tas ir daudz vairāk kā profesionālas zināšanas, prasmes un pieredze. Neraugoties uz straujo attīstību un būtiskām izmaiņām pasaulē, Māsas profesijā paliek dzīva, nemainīga pamatvērtība – cilvēka labklājība!

 

Lai šī diena ir priecīga ikvienai no jums, un vienmēr turēsim to cieņā un godāsim!

 

VSIA “Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca” galvenā māsa Ilze Ortveina

 

Doties soli atpakaļ