Aktuāli

Abu apakšstilbu lūzumi

2020. gada rudenī vīrietis bija guvis ļoti nopietnu traumu darba laikā - uz abiem apakšstilbiem uzkritušas smagas paletes. Nonākot VSIA Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, pacientam tika diagnosticēti abu apakšstilbu kaulu šķembaini lūzumi ar dislokāciju, no kuriem viens bija vaļējs segmentāls lūzums.

 

Neatliekamā kārtā, tajā pašā dienā, tika veikta abu apakšstilbu fiksācija ārējās fiksācijas aparātos, brūču revīzija pēc damage control surgery principiem. Pēc dažām dienām sekoja kreisā apakšstilba kaulu osteosintēze ar intramedulāru stieni un labā apakšstilba rekonstrukcija ar brīvu muskuļa lēveri un fiksācija ar Iļizarova ārējās fiksācijas aparātu.

 

Pacientam īsā laika periodā tika veiktas vairākas operācijas, pielietojot dažādas traumatoloģiskas-ortopēdiskas un mikroķirurģiskas tehnikas, sadarbojoties vairākām ķirurgu komandām, kas ir salīdzinoši rets gadījums.

 

Jau 2 nedēļas pēc operācijām, ar fizioterapeitu palīdzību, izmantojot specifiskas apakšstilbu atslogojošas ortozes, pacients tika vertikalizēts un pārvietojās palātas ietvaros, balstoties uz abām kājām un pārvietošanās rāmi. Neskatoties uz to, ka pacientam priekšā ir garš ārstēšanās un rehabilitācijas periods, ārsti ar optimismu prognozē veiksmīgu izveseļošanos.

 

Doties soli atpakaļ