Aktuāli

Latvijas Medicīnas Fonda stipendiāti 2020. gadā

Latvijas Medicīnas Fonda (LMF) Zariņu studiju ceļojuma stipendiju rezidentiem un jaunajiem ārstiem 2020. gadā 5000 USD apjomā saņems Latvijas jaunie ārsti: traumatologs-ortopēds Igors Terjajevs, lai papildinātu zināšanas par kaulu un locītavu infekcijām Oksfordas Universitātē, Lielbritānijā, LU rezidents asinsvadu ķirurģijā Roberts Rumba, lai apgūtu jaunas asinsvadu ārstēšanas metodes Groningenas universitātē Nīderlandē un Helsinku universitātē, RSU rezidents neiroloģijā Jānis Vētra, lai papildināt zināšanas Carlo Besta Neiroloģijas institūtā Milānā un RSU rezidents rehabilitoloģijā Matīss Mežals apmācībai diagnostiskajā ultrasonogrāfijā un invazīvajā rehabilitācijā Taivānas Rehabilitācijas centrā.

 

3000 USD stipendiju saņems LU rezidente ginekoloģijā-dzemdniecībā Klinta Lisnere, lai turpinātu mācības King’s College hospital, Londonā.

 

Kopējais LMF atbalsts stipendiātiem šajā gadā ir 23 000 USD. COVID pandēmija ir būtiski mainījusi arī iespējas apmeklēt stažēšanās valstis, tāpēc stipendiju izlietojums būs iespējams gan 2020., gan 2021. gadā, bet stipendijas saņems stipendiāti tikai tad, kad būs iespēja tās izmantot.

 

2021. gadā būs iespēja pieteikties gan Zariņu studiju ceļojuma stipendijai jaunajiem ārstiem un rezidentiem, gan, cerams, arī Rietumu latviešu studentiem  LMF Studentu stipendijai, lai gūtu praktisku pieredzi Latvijā P.Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā vai kādā citā ārstniecības iestādē, un papildinātu zināšanas un praktiskās iemaņas medicīnā. Stipendija ir $ 2500

 

Latvijas Medicīnas Fonds ir dibināts 1990. gadā ASV kā privāta bezpeļņas organizācija ar mērķi atbalstīt veselības aprūpi Latvijā. Fonds vēsturiski ir saistīts ar Latviešu ārstu un zobārstu apvienību.

 

LMF valdes priekšsēdētājs ir Valdis Zatlers. LMF valdē ir Bertrams Zariņš, Kristaps Zariņš, Justs Karlsons, Aleksandrs Kalniņš, Jānis Tupesis un fonda atbalstītāja Normana Naita dēli – Skots un Roberts Naits. LMF vadītājs Latvijā ir Dainis Krieviņš.

 

Plašāka informācija par Latvijas Medicīnas Fondu (LMF) http://latvianmedicalfoundation.org/

Papildus informācija par stipendijām arī Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) mājaslapā www.lazariga.lv

 

Doties soli atpakaļ