Aktuāli

Augšdelma kaula audzēja rezekcijas operācija

Š.g. novembrī Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā pirmo reizi tika veikta onkoloģiska augšdelma kaula audzēja rezekcijas operācija un elkoņa locītavas rekonstrukcija ar jauna tipa endoprotēzi. Šāda tipa implants Latvijā tika pielietots pirmo reizi!

 

Pacients slimo ar kontrolētu onkoloģisku slimību, kurai ir metastāzes - pacients sajuta sāpes labā elkoņa locītavā un neatliekamā kārtā tika nogādāts mūsu slimnīcā. Veiktajos izmeklējumos konstatēja, ka tā ir audzēja metastāze, taču tā kā pamata saslimšana tiek uzraudzīta un skarta bija labā roka, tika plānota labās rokas pilnu funkciju saglabājoša rekonstruktīva operācija, kas tika veikta 1 nedēļu vēlāk.

 

Operācijā tika pielietoti vieni no pasaulē labākajiem pieejamajiem implantiem onkoloģisko slimību ārstēšanā (Mutars Implantcast) - kvalitatīvi implanti ir būtisks aspekts, lai sasniegtu labus rezultātus. Šie implanti mūsu slimnīcā ir pieejami kopš 2018. gada.

 

Operācijas laikā tika izņemts bojātais kauls un mīkstie audi ap to, saglabājot visus rokas jušanai un kustībām nepieciešamos nervus un muskuļus. Pacientam paredzama pilnībā funkcionāla labā roka, ko varēs izmantot ikdienas aktivitātēs. Operāciju veica ārsts traumatologs, ortopēds Lauris Repša, asistēja ārsti rezidenti Laura Andersone un Uģis Šolmanis, operācijā piedalījās ārsts anesteziologs, reanimatologs Aleksejs Miščuks, anestēzijas māsa Jekaterina Kolosova un operāciju māsa Aija Avotiņa.

 

Kauli ir 3. biežākā ļaundabīgo audzēju metastazēšanās vieta. Lai saglabātu audzēja skartās ekstremitātes funkcionalitāti un, lai iespējami ātri pacients varētu uzsākt rehabilitāciju, endoprotezēšana ir viena no pirmās izvēles metodēm šādu pacientu ārstēšanā.

 

Doties soli atpakaļ